inside
Mezinárodní referenční objekty
Außenansicht Rollfeld Flughafen Frankfurt, Kermi Referenzen (Quelle: Fraport AG)

Zdroj: Aréna Žalgario Kaunas Litva

Aréna Žalgario Kaunas Litva

V Kaunas, v druhém největším městě Litvy, se prezentuje aréna Žalgirio jako důležité místo pro sportovní a kulturní události.

Základní kámen pro tuto stavbu byl založen vříjnu 2008. V roce 2011 krátce před začátkem v evropského mistrovství v basketbalu byla aréna oficiálně otevřena a veškeré finální turnaje zde odehrány. Se svojí plochou o rozloze 40.000 m2 nabízí stadion místo pro až 21.000 lidí. Jako místo domácí nejúspěšnějšího basketbalové spolku „Žalgiris Kaunas" se zde konají pravidelně mnohá basketbalová utkání. Mimo jiné je stadion oblíbeným místm kvůli koncertům, veletrhům a dalších sportovních událostí. Zvláštností této arény je její poloha: celý areál se stadionem, kancelářemi, restauracemi a sportovním areálem se nachází na jednom z ostrůvků řeky Nemunas, v samém srdci města Kaunas.

S přibližně tři sty ventilovýmiradiátory Plan a konvektory včetně izolační desky přináší Kermi příjemné a pohodové klima do prostorů areálu.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2

Konvektory

Außenansicht Eisstadion Moskau, Kermi Referenzen

Zdroj: Kermi GmbH

Zimní stadion Moskva

Vedle fotbalu je také i lední hokej oblíbeným sportem ruského obyvatelstva. To napovídá to, že v samotné Moskvě se nachází 6 ledních stadiónů. Od dubna do května 2007 bylo Rusko hostitelskou zemí pro mistrovství v ledním hokeji. V roce 2006 byl postaven nejmodernější lední stadion v Moskvě, speciálně pro tuto příležitost. 

Kermi konvektory a desková otopná tělesa přináší příjemné teplo do ledově mrazivé ruské zimy.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2

Konvektory

Zdroj: Letiště Mnichov

Satelitní terminál na letišti Mnichov

Satelitní budova na mnichovském letišti oslavila 26. dubna 2017 své první výročí.  V nové budově bylo během jednoho roku odbaveno okolo 74.000 letů a přes devět miliónů pasažérů.

Budova, představující společný projekt letecké společnosti Lufthansa a letiště Mnichov, pojímá rozlohu ca. 133.700 m2 hrubé podlažní plochy. S podzemním osobním dopravním systémem – na způsob mini metra – je možné přestoupit ze satelitní budovy do terminálu 2. Ani ne během jedné minuty se mohou pasažéři ocitnout v gastronomické a obchodní části. Cestujíci si mohou zkrátit čekání na let návštěvou šestnácti obchodů, sedmi restaurací a tří Duty-Free obchodů.

Společnost Kermi GmbH vybavila mnichovský satelitní terminál s celkem 850 otopnými tělesy: ventilovými konvektory, radiátory Profil-Ventil a Verteo-Plan.

Außenansicht Rollfeld mit Flugzeug, Flughafen Frankfurt, Kermi Referenzen (Quelle: Fraport AG)

Zdroj foto: Fraport AG

Außenansicht Flughafen Frankfurt, Kermi Referenzen (Quelle: Fraport AG)

Fraport AG Frankfurt Německo

Společnost Fraport AG patří na mezinárodním poli k předním koncernům
v provozování letišť a letiště ve Frankfurtu nad Mohanem představuje jeden z nejvýznamnějších uzlů letecké dopravy na celém světě. Jako zkušený manažer Fraport letiště rozvíjela společně s partnery do podoby "Frankfurt Airport City" - vynikajícího centra mobility, zážitků a realit.

Ke spektru služeb společnosti Fraport AG nepatří pouze servisní služby týkající se leteckého provozu. Fraport je také kompetentním partnerem pro maloobchodní letištní prodej a developerské projekty. Jako poskytovatel kompletních servisních služeb v letištním managementu je společnost Fraport AG aktivní prostřednictvím podílů a dceřiných společností na čtyřech kontinentech. Kermi s přibližně 1 400 nainstalovanými deskovými otopnými tělesy a konvektory zajišťuje příjemné teplo v nejrůznějších částech letiště Frankfurt.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2

Konvektory

Zdroj: Pojišťovna Wüstenrot AG

Pojišťovna Wüstenrot AG Salzburg, Rakousko

Wüstenrot je renomovaný, středoevropský finanční koncern. Přibližně 2.500 zaměstnanců se stará o více jak 2,2 miliónů zákazníků z Rakouska, Chorvatska a Slovenska - v oblastech úspory, financování, prevence a pojištění.

Při sanaci moderních kancelářských budov v ulici Alpenstraße 61, Salzburg bylo nainstalováno přes 300 energeticky úsporných therm-x2 deskových otopných těles Plan-V (provedení s ventilem) v matném barevném provedení „slonová kost“.  Inovativní therm-x2 desková otopná tělesa vynikají mimořádnými vlastnostmi zohledňující energetickou úsporu a tepelnou pohodu. Místnosti s velkoplošným vnějším zasklěním byly vybaveny Kermi konvektory – malý, kompaktní ale vysoce výkonný s krátkou dobou ohřevu se snadno integrují do vnitřní architektury.

therm-x2 Flachheizkörper

Konvektoren

Außenansicht (Grafik) Forschungszentrum Neumayer 3 Antarktis, Kermi Referenzen (Quelle: HP Alfred-Wegener-Institut)

Zdroj: HP Alfred-Wegener-Institut

Výzkumné středisko Neumayer 3 Antarktida

Institut polárního a mořského výzkumu Alfreda Wegenera Helmholtzovy společnosti nechává v současnosti vystavět v Bremerhavenu novou antarktickou stanici, stanici Neumayer III. Tato stanice bude námořní cestou dopravena do Antarktidy a německý polární výzkum tam bude pokračovat dalších 25 – 30 let.

Vývoj patentovaný institutem Alfreda Wegenera umožňuje zkoumání a bydlení v jedné budově najednou. Jednak dochází ke zkrácení pracovních cest a jednak mohou být vědecká měření z velké části prováděna nezávisle na počasí. Konstrukce disponuje dokonce patrem pro parkování. Absolutní špičkou je ovšem hydraulické zvedací zařízení. Díky této jedinečné konstrukci se komplex nemůže zapadnout do věčného ledu, jako předchozí stanice. Dále je zabráněno tomu, aby součásti stanice zůstaly ve sněhu. Dokonce i pracovní doba v tomto působivém zařízení je výrazným způsobem prodloužena.

Kermi s četnými konvektory, plochými ventilovými, profilovanými ventilovými a Mediano koupelnovými radiátory zajišťuje příjemné teploty v mrazivém prostředí.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2

Konvektory

Designové a koupelnové radiátory

Außenansicht (Front) MGC Fashionpark Wien, Kermi Referenzen (Quelle: MGC Modegroßhandelszentrum)

Zdroj: MGC módní velkoobchodní centrum

Außenansicht MGC Fashionpark Wien, Kermi Referenzen (Quelle: MGC Modegroßhandelszentrum)

MGC Módní a textilní velkoobchodní centrum Vídeň v Rakousku

Módní a textilní velkoobchodní centrum ve Vídni je první certifikovanou přestavbou stávajícího objektu v Rakousku. Dnes se z velké části skládá z kancelářských a obchodních ploch (velkoobchod), v nové části C bylo dále vytvořeno velké atraktivní vstupní lobby a další plochy pro pronajímatele z oblasti módy a kanceláří. Fashionpark MGC nabízí obchodníkům bohatý výběr módy, doplňků, obuvi a kabelek a peněženek. Módnímu průmyslu se na 20 000 m² nabízí optimální plochy pro tržní prezentaci, s podporou zcela kreativního a kvalitního konceptu propagace. Pro specializované módní prodejce byla vytvořena módní podnětná atmosféra k dívání, objednávání a nakupování nejnovějších zahraničních trendů.

V rámci náročné modernizace budovy pocházející z 70. let 20. století bylo použito 1 000 deskových otopných těles firmy Kermi.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2

Außenansicht Hauserhof Linz, Kermi Referenzen (Quelle: Hauserhof, Land OÖ)

Zdroj: Hauserhof, země Horní Rakousko

Hauserhof Linec Rakousko

Linec je hlavním městem Horního Rakouska a se svými ca. 190 000 obyvateli je třetím největším městem Rakouska, ihned po Vídni a Štýrském Hradci. Hauserhof, pojmenován po Johannu Nepomuku Hauserovi, byl postaven mezi 1950 a 1953. V červnu 2005 začaly stavební práce pro celkovou sanaci Hauserhofu, na konci 2007 byly ukončeny. Renovace Hauserhofu se stala tímto dalším základním kamenem ve snaze zmodernizovat lineckou čtvrť Bahnhofviertel. Jako správní budovy zemské vlády Horního Rakouska nabízí Hauserhof ca. 15 000 m² kancelářské plochy pro různé zemské úřady.

Přibližně 1 100 energeticky úsporných radiátorů „therm-x2" od Kermi přináší příjemné teplo do budovy sanované podle nejmodernějších kritérií.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2

Außenansicht Hotel Grand SPA Resort A-ROSA Kitzbühel, Kermi Referenzen (Quelle: Hotel Grand SPA Resort A-ROSA)

Zdroj: Hotel Grand SPA Resort A-ROSA

Innenansicht (Pool) Hotel Grand SPA Resort A-ROSA Kitzbühel, Kermi Referenzen (Quelle: Hotel Grand SPA Resort A-ROSA)

Hotel Grand SPA Resort A-ROSA Kitzbühel Rakousko

Grand SPA Resort A-ROSA je golfovým a zimním sportovním resortem vyšší společenské třídy s lokalitou v půvabném rekreačním středisku Kitzbühel. Uprostřed kouzelného světa Tyrolských Alp, nedaleko od vrcholu Wilden Kaiser, leží hotel - bývalá panská usedlost. Díky své zvláštní architektuře s fasádou z přírodního kamene a typickými arkýři, malými dvířky, dřevěnými okenicemi a zastřešenými balkóny, zapadá toto rozsáhlé panství harmonicky do okolí. Hotel disponuje 104 pokoji a 46 pokoji Suites vyšší třídy, které se nesou v moderním tyrolském stylu. Jedno jestli kvůli lyžování, golfu, ježdění na koni nebo jednoduše k odpočinku, hotel Grand SPA Resort A-ROSA je vhodný pro každou roční dobu.

Pro příjemné teplo v hotelu Grand SPA Resort A-ROSA v Kitzbühlu se starají přibližně 300 nainstalovaných radiátorů značky Kermi.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2

Außenansicht Olympiahalle Innsbruck, Kermi Referenzen (Quelle: Olympiaworld Innsbruck)

Zdroj: Olympiaworld Innsbruck

Olympiaworld Innsbruck Rakousko

Město Innsbruck bylo již podruhé hostitelem zimních olympijských her a okouzluje svou dech beroucí alpskou krajinou. Bezpočetné Events a nabídky volných rekreačních aktivit lákají každoročně mnoho návštěvníků do tyrolského hlavního města. Olympia hala byla zkoncipována pro moderní a multifunkční využití a splňuje infrastrukturní a technické požadavky pro významné události jakéhokoli druhu či velikosti: sportovní události jako IIHF mistrovství v ledním hokeji 2005, koncerty, Shows, televizní přenosy, kongresy a veletrhy . Na tribunách zde naleznou místo až 8000 lidí. Dále dipsonuje hala velkou VIP-Lounge zónou na 4 úrovní s celkovou 1 300 m² plochou. 

V Olympia hale v Inssbrucku se nachází kolem 170 radiátorů značky Kermi.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2

Außenansicht Wohnpark Wohnanlage Moskau, Kermi Referenzen

Zdroj: Kermi GmbH

Obytný park - obytný komplex Moskva, Rusko

V Rusku žije celkem okolo 143 miliónů obyvatel. Právě ve velkoměstech Ruska je nezbytné stavět se značnou úsporou místa. Satelitní města jsou typická velkoprostorovými věžáky. 

Kermi je v zobrazeném obytném komplexu zastoupena přibližně 5 000 deskovými topnými tělesy a přináší tak příjemné teplo.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2

Außenansicht (weit) Wohnpark Wohnanlage Moskau II, Kermi Referenzen

Zdroj: Kermi GmbH

Obytný park - obytný komplex Moskva

Tento ruský obytný komplex je architektonickým skvostem. Tyto 4 jedinečné budovy nabízí obytný prostor pro tisíce lidí. těchto věží tak, aby každý obyvatel měl volný výhled a tím tak plně své okolí. 

Kermi je v tomto obytném komplexu zastoupena přibližně 5 000 deskovými topnými tělesy a přináší tak obyvatelům příjemné teplo.

Kermi produkty:

Desková otopná tělesa therm-x2