inside

KermiABC

 B 

Kermi používá pro všechny sprchové kouty vysoce kvalitní tvrzené bezpečnostní sklo podle EN 12150. To je extrémně odolné proti nárazům, ohybu a také vydrží tepelné zatížení. Pokud by přesto došlo k extrémnímu případu a skleněná tabule se poškodila, sklo se nerozštípne, ale rozpadne se na drobné části, srovnatelné s oknem automobilu. Nicméně při instalaci a používání sprchového koutu je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození skleněných hran.

 _ 
Dichtleiste LIGA Gleittür

Vodorovná těsnící lišta sprchových koutů Kermi zajišťuje, že se voda může při sprchování lépe odrazit zpět. Těsnicí lištu lze snadno demontovat a vyčistit při nízké teplotě v myčce nádobí. Lze ji také snadno vyčistit malým kartáčkem, případně i kartáčkem na zuby. Pokud by však byla potřeba nová, lze ji kdykoli zakoupit u našich prodejců. 

 D 

Ihned po instalaci sprchového koutu Kermi je ho nutné utěsnit silikonem. Kermi doporučuje před použitím sprchového koutu dobu schnutí silikonu 24 hodin po jeho instalaci. Je důležité, aby byl silikon plně vytvrzený a suchý. Na povrchu je doba schnutí jen asi 15-20 minut. Poté je hmota již suchá a je obtížné s ní dále pracovat. 
Silikon je během schnutí velmi citlivý na vodu. Během této doby vlhkost snižuje jak adhezní vlastnosti silikonu, tak i těsnost spáry. Během doby sušení je třeba upustit od všech činností ve sprchovém koutu a to i od čištění sprchového prostoru či leštění skel. Kromě své těsnící funkce přebírá silikon také statickou funkci a dodatečně stabilizuje sprchový kout.
 

 E 

Eloxování je název metody úpravy hliníku, při níž se k vytvoření oxidační vrstvy na materiálu používá elektrochemický proces. Tím vytvoří oxidový povlak na hliníku ochrannou vrstvu. To zvláštní je, že při eloxování není nutné na hliník nanášet další dodatečnou vrstvu. Eloxováním vzniká vrstva, která je vytvořena ze stávajícího hliníku. Hlavním důvodem eloxování je ochrana hliníku. Díky tomuto procesu se zvyšuje odolnost proti korozi a materiál zůstává krásný / pohledný po delší dobu. Eloxování vytváří tvrdou vrstvu odolnou proti opotřebení, která chrání hliník.

ESG-H je zkratka pro tvrzené bezpečnostní sklo (ESG), které bylo podrobeno zkoušce tepelným skladováním. ESG-H je dostupné na poptávku.

 M 
Lösung für Sitzbank in der Duschkabine

Sedadlo ve sprchovém koutu zvyšuje pohodlí při sprchování. Můžete se pohodlně sprchovat vsedě a v klidu si odpočinout. Možností je pohyblivé sedadlo, pevné sedadlo nebo vyzděná lavice. Všechny varianty lze snadno kombinovat se sprchovými kouty Kermi. Také zakázkové výrobky, jako např. s výřezem v pevném poli, lze také kdykoli realizovat pomocí speciální služby KermiEXTRA.

zuverlässige Stabilisierung von Kermi Duschkabinen ob 45° oder 90° Stabilisierung

Kermi nabízí různé možnosti vzpěr, které zajišťují bezpečnou stabilitu sprchového koutu. Zda se použije T-stabilizátor, 90° nebo 45°stabilizátor, závisí na příslušné sérii a provedení. Při plánování výšky obkladů by měl být v ideálním případě zohledněn stabilizátor. Protože pokud musí být stabilizátor připevněn nad obklad, může to vést k problémům při montáži.

 N 

Velkorysé sprchové kouty jsou trendem v koupelně. Při výběru však musí být zkontrolováno, zda mohou být do koupelny také dopraveny. Úzké schodiště či dveře omezují na cestě do koupelny velikost  . Musí být zajištěno, že sprchový kout lze přepravovat po schodišti včetně obalu. 

Walk-In Lösung mit Tür nachgerüstet

U sprchových koutů Kermi WALK-IN existuje možnost sprchový kout uzavřít dveřmi. Podle stavební situace je to možné s otočnými dveřmi s pruhovým těsněním nebo s magnetickým těsněním. WALK-IN se stropní vzpěrou lze uzavřít pomocí kyvných dveří se speciálním napojovacím profilem.

 O 
Dichtheit Duschkabine

Každý se může sám rozhodnout, jak těsný by měl být jeho vlastní sprchový kout Kermi. Přitom platí, že čím vyšší je bariéra, tím méně stříkající vody se dostane ven. Namontovaná prahová lišta zvyšuje ochranu proti stříkající vodě, profil na podlaze funguje jako přehrada. Pokud se rozhodnete pro bezbariérový sprchový kout, budete těžit z neomezeného komfortu vstupu, snadného čištění a elegantního vzhledu. Při chybějící bariéře nebo prahové liště může voda snadněji pronikat ven. Speciální vodorovná těsnící lišta s okapničkou, která je součástí dodávky, zajišťuje uspokojivou ochranu proti stříkající vodě v bezbariérových sprchových koutech.

Kermi Duschkabinen mit geprüfter Qualität

Sprchové kouty Kermi představují ověřenou kvalitu. Značka CE potvrzuje, že sprchové kouty Kermi odpovídají platným právním předpisům EU a zajišťuje komplexní a spolehlivou kvalitu produktu v souladu s EN 14428. Označení CE provádí vždy sama společnost a je založeno na prohlášení o vlastnostech. Označení CE musí být umístěno na všech výrobcích a všech etiketách obalů v souladu s evropskými směrnicemi. Značkou CE dává Kermi svým zákazníkům jistotu, že sprchové kouty Kermi jsou všestranně vysoce kvalitní a odolné výrobky.

 P 

Drobné nedostatky ve vrstvě zrcadla, mohou nastat v důsledku výrobního procesu a nejsou považovány za důvod pro reklamaci.

Kolik prostoru je zapotřebí pro sprchování a který vstup je považován za pohodlný, se liší od člověka k člověku a závisí na osobní fyziognomii, fyzických potřebách nebo individuálních nápadech. V neposlední řadě hraje důležitou roli také půdorys koupelny, protože určuje, jaký typ sprchového koutu lze vůbec realizovat. Předchozí podrobná konzultace s odborným prodejcem je proto velmi důležitá pro určení ideálního sprchového koutu. Díky enormně široké škále různých provedení a velikostí nabízí Kermi to správné sprchové řešení pro každéh

 S 

Dilatační spára vyplněná elastickým materiálem.

Při výběru správného sprchového koutu Kermi je důležité pečlivě analyzovat stavební situaci na místě. Dostupný prostor a stavební podmínky určují, které modely lze realizovat. Zvláštnosti jako zkosení střechy v podkroví, přizdívky, listely nebo hrany omezují výběr sériových modelů. Společnost Kermi má jedinečnou řadu modelů a variant a nabízí správné řešení pro každou stavební situaci.

 T 
TÜV-geprüfte Duschkabinen von Kermi

Sprchové kouty Kermi byly testovány TÜV na stabilitu, vodotěsnost a snadnou péči. Toto je dobrovolný test nezávislého institutu. Sprchový kout Kermi musí projít náročnými testy. Sklo musí odolat nárazům těžkých rozkývaných pytlů s pískem bez prasknutí a vypadnutí z rámu. Dveře se při zkoušce odolnosti otvírají a znovu zavírají, aby byla zaručena nosnost. Test stříkající vody zajišťuje, že sprchový kout Kemi je dostatečně těsný.

 V 

Sprchové kouty Kermi lze instalovat na systémové desky Kermi i na všechny běžné sprchové vaničky. Kermi má v programu různé standardní výšky. Pro montáž na systémové desky Kermi doporučujeme výšku od 2000mm. Jsou možné atypické výšky do maximální stavební výšky 2200mm.