inside

Proč Kermi?

Kermi jako zaměstnavatel

Díky výkonu, kvalitě a inovativní síle se Kermi vyvinulo v předního výrobce otopných těles a sprchových koutů na trhu. Mezinárodní zaměření, vynikající pracovní příležitosti a řada rozvojových příležitostí učinili z Kermi významného zaměstnavatele v regionu. 

To, co nás odlišuje od ostatních, jsou právě naši zaměstnankyně a zaměstnanci, kteří se angažují v řešení našich záležitostí a podporují naši společnost. Udržování dobrého vztahu s nimi je klíčem k úspěchu naší firmy.

 

Firemní hodnoty &  dobrý pracovní vztah

Angažovanost, důvěra, odpovědnost a spolupráce: tyto čtyři hodnoty vidíme jako základ pro dobré vztahy. Proto jsou tyto zásady nezbytnou součástí kultury
v Kermi. Otevřená komunikace, poctivé zacházení vůči sobě navzájem a čerstvý týmový duch vytváří dobré klima na pracovišti.

Zajímá nás spokojenost zaměstnanců, proto pravidelně provádíme průzkumy spokojenosti zaměstnanců a hodnotící pohovory.


Kvalifikace a rozvojový program

Operační program Zaměstnanost

Tento projekt je spolufinancován evropskou unií z prostředků evropského sociálního fondu v rámci operačního programu zaměstnanost pod záštitou ministerstva práce a sociálních věcí.

Cílem projektu je zvýšit úroveň znalostí a dovedností našich zaměstnanců a zajistit tak soulad jejich kvalifikací a kompetencí s požadavky na vykonávané pracovní činnosti.

Operační program Zaměstnanost (leták)

 

Vzdělávací programy

Naší strategií je vytvořit v Kermi „Nejlepší tým“, což znamená získat, rozvíjet a udržet vysoce kvalifikované, výkonné a motivované pracovníky. Vyhledáváme talenty z vlastních řad, které rozvíjíme v různých vzdělávacích programech v rámci podniku i koncernu Arbonia AG, samozřejmě i externě a nabízíme možnost profesního rozvoje.

 

Podpora

Jasný cíl dohody, týmový duch, kulturní otevřenost a svoboda pro kreativitu a vlastní iniciativu - existuje mnoho faktorů, které vytváří naši zaměstnanci a zaměstnankyně a které jsou v Kermi podporovány a odměňovány.

 

Další vzdělávání

Neustálý rozvoj našich zaměstnankyň a zaměstnanců je nejvyšší prioritou. Je velký problém určit schopnosti a síly a podpořit je, a proto nabízíme konstruktivní zpětnou vazbu a četné možnosti vzdělávání. Podporujeme odborné vzdělávání, vzdělávací granty, jazykové kurzy, kurzy pro mistry, technická školení nebo průmyslové inženýrství atd.

Neustálé zlepšování

Naším cílem je se neustále kontinuálně zlepšovat. Zlepšovací návrhy jsou důležitým nástrojem pro neustálé inovace našich procesů a struktur v rámci společnosti. Loajálnost k firmě Kermi a chuť podílet se na zlepšování se vyplácí, protože dobré návrhy, které přinesou zlepšení, jsou odměněny finančně nebo věcným darem.

Zaměření na člověka a zdraví

Kermi se snaží skloubit pracovní a rodinný život zaměstnankyň a zaměstnanců. Nabízíme zaměstnancům bohatý systém benefitů. Zdraví zaměstnanců je pro nás stěžejní.

Poskytujeme:

  • příspěvek na rehabilitace/ masáže
  • příspěvek na volnočasové aktivity 
  • příspěvek na penzijní pojištění (příspěvek se vztahuje na produkty všech penzijních fondu ČR)

Organizujeme pro zaměstnance sportovní turnaje, sezónní sportovní výlety (lyže, kole), zájezdy na divadelní představení i s partnery.

Přehled zaměstnaneckých výhod Kermi s.r.o. (leták)

Kermi nabízí další služby

Rozvoj úspěšných a atraktivních odměn

Máme detailně vypracovaný a atraktivní systém ohodnocení.

Poskytujeme zaměstnancům náborovou prémii za doporučení vhodných kandidátů na volná pracovní místa v Kermi. V případě, že uchazeč nastoupí a zůstane v Kermi 3 měsíce je vyplacena 1. část prémie a po 6. měsíci je vyplacena 2. část prémie

 

Sleva pro zaměstnance

Zaměstnancům je poskytována sleva na výrobky naší společnosti např. na deskové radiátory.

 

Kantýna

Vynikající jídlo za rozumné ceny – to je motto naší jídelny. Denně mají zaměstnanci výběr ze tří čerstvě připravených jídel. Z dané nabídky si jistě vybere každý dle své chuti, od klasické české kuchyně, přes orientální kuchyni až po zdravou výživu.

Jídelna je otevřena v čase 10:30 – 12:30 hodin a také v době odpolední směny v čase 18:00 – 20:30 hodin.

 

Pracovní a ochranné oděvy

Bereme vážně bezpečnost práce.  Proto všechny zaměstnance a zaměstnankyně v oblasti výroby a skladování vybavíme zdarma na začátku pracovního poměru pracovním oblečením, obuví a ochrannými pomůckami.

    

Pracovní a životní jubilea, důchodci

Zaměstnancům je možno poskytovat odměny při příležitosti významných životních
nebo pracovních výročí a to následovně:

 1. při dovršení 50 let věku
 2. při dovršení 60 let věku
 3. při prvním skončení pracovního poměru po nabytí nároku na starobní důchod
     nebo přiznání invalidního důchodu
 4. při setrvání u společnosti v minimální délce 10 let
 5. při setrvání u společnosti v minimální délce 20 let

 

Kermi rodinný den pro zaměstnance

Den plný jídla, pití & zábavy

Každým druhým rokem organizujeme pro naše zaměstnance a jejich rodinné příslušníky a přátele zábavný den přímo v areálu Kermi s.r.o., kdy společně užíváme chvil nad dobrým občerstvením a pro děti jsou připraveny atrakce a zábavné aktivity.

Další ročník Kermi dne pro naše zaměstnance se měl konat v roce 2020. S ohledem k vypuklé pandemii začátkem roku 2020 nebylo a aktuálně stále není možné Kermi den pro zaměstnance, jenž se stal tradicí Kermi s.r.o., pořádat. Lidské zdraví však stojí na prvním místě, proto až se současná situace na tolik uklidní, budeme se těšit pro naše zaměstnance připravit tradiční Kermi den pro zaměstnance.  

Řekli o nás z pohledu našich zaměstnanců

pan Ivan, směnový mistr, úsek designových radiátorů

Pan Ivan pracuje v Kermi již od založení společnosti, tzn. letos již 25let. Začínal
na pozici pomocného zámečníka a ‪vypracoval se až na směnového mistra! „Když porovnám začátek firmy v jedné hale a docházku na „papírové píchačky“, připomíná současné pracovní prostředí „film pro pamětníky“. Dnes je tu více než sedm odvětrávaných výrobních hal, které i přestože se jedná o kovovýrobu, jsou čisté. Zaměstnanci mají veškeré zázemí a vybavení. Výroba opouští od ruční fyzicky namáhavé práce a z velké části se modernizuje a automatizuje.“

„Firma Kermi je kvalitním zaměstnavatelem v našem regionu, ke svým zaměstnancům se chová důstojně, téměř s mateřskou péčí, což dokazuje právě teď, v dnešní těžké pandemické době. Vedení záleží na lidech
a snaží se pro ně dělat maximum. S tím se ztotožňuji a právě proto jsem tu spokojený.“

paní Eva, úsek designových radiátorů

Paní Eva pracuje v Kermi více než 13 let. Nastoupila na místo uklízečky, po půl roce však dostala nabídku pracovat v provozu, a tu přijala. V provozu začínala
s prací na metě, kde se skládají trubky. Nyní pracuje jako dělnice v úseku designových radiátorů TVD, v hrubé výrobě na konečné kontrole radiátorů, kde zátkuje všechny otvory designových radiátorů, aby se do nich nedostala voda či barva, a kontroluje kvalitu radiátorů, které poté putují dále do lakovny. Pro paní Evu jsou hlavními hodnotami především dobrý pocit a klima na pracovišti.

„Parta je tu výborná a pracovat se musí všude, a já jsem zde v Kermi spokojená! Vše je zde tak, jak má být, proto jsem zde už 10 let.“

pan Aleš, úsek designových radiátorů

Pan Aleš, původně vyučený jako automechanik, pracuje v Kermi více než 10 let. Když nastupoval, začínal na pozici brusič. V průběhu těchto let vystřídal v Kermi několik stanovišť - zkoušení na zkušební vaně, pastelování, rovnání za pecí, aj.

„Co by mě nebavilo, by bylo dělat jen jednu a tu samou práci. Člověk se stále učí, proto se mi líbí střídat více stanovišť - je tam pohyb a není to pouze jedno a to samé.“

Nyní pracuje na lince, kde ovládá robota, s jehož pomocí naráží víčka na trapézy a kontroluje těsnost radiátorů, zda jsou v pořádku.

„Kermi je dobrá a rozvíjející se firma. Společnost se stále zvětšuje. Kermi jako zaměstnavatele mohu dále doporučit.“

Slávka, odborná praxe & brigáda v Kermi

Studium na právnické fakultě, obor veřejná správa. Jako koníčka by jí bavilo dělat trenéra v posilovně.

Na střední jsem musela jít na praxi a o Kermi jsem se dozvěděla od mého otce, který tam pracuje jako skladník. Po 14denní odborné praxi v Kermi jsem zkusila
i letní brigádu a někdy jsem přišla i v průběhu roku. Na brigádě v Kermi jsem byla v roce 2018 již pošesté a to v úseku kvalita, vždy na dva měsíce, popř. během studia i na čtyři měsíce.

Byla brigáda v Kermi tvá zatím jediná pracovní zkušenost?
Mám odzkoušené práce i jinde s tím, že práci v Kermi jsem měla stále. Bylo super, že když jsem neměla školu, tak to do Stříbra to nemám daleko. Když jsem měla ale ve škole
v jeden den jen jednu přednášku, tak pro mě dojíždění z Plzně nebylo moc dobré, takže jsem si našla ještě jednu brigádu v Plzni. Takto jsem např. točila zmrzlinu nebo měla práci, ve které se jezdí s minibarem ve vlaku.

Co se mi na Kermi moc líbí je, že jsem mohla pracovat i přesto, že jsem byla
přes rok na škole, což odpovídalo i mému časovému harmonogramu. Je úžasné, že mi Kermi dalo možnost chodit na praxe, zároveň dělat seminárky a později také spojit i s praxí na vysoké škole, což bylo moc super, že se to vše takto mohlo spojit dohromady.

Pracovala jsem hodně v Excelu, což mě bavilo: sestavovat tabulky, vytvářet grafy
a pak je vyhodnocovat a dělat statistiky. Kromě práce s Excelem jsem získala také zkušenost např. s řízenou dokumentací, intranetem, SAP, produktivitou, výpomocí při vyplňování svářečských osvědčení, dodavatelských reklamacích, školení pracovníků, apod. Není to však tak, že jsem vše dělala pořád nebo vše v jeden den. To vše se za ta léta nahromadilo. A to je právě na tom to, co mě baví, že člověk pozná od všeho něco.

To co mě baví, jde sice úplně mimo Kermi a vysokou školu, ale co bych ráda dělala, by byl výživový poradce nebo trenér v posilovně, kde je zapotřebí kurz
bez kterého bych jím být nemohla. Do budoucna přemýšlím o práci v Kermi
a práci trenéra spíše jako takový koníček.

O jakou pracovní pozici v Kermi bys měla zájem?
O přesné pracovní pozici v Kermi jsem zatím ještě nepřemýšlela, ale bavilo by mě organizovat nějaké věci nebo akce jako je např. otevřený den pro děti nebo zaměstnance. Sice nemám zatím s takovou prací zkušenost, ale tohle přesně by mě bavilo.

Brigáda v Kermi se mi líbila, jinak bych ji tolikrát neabsolvovala. Kromě toho, že jsem měla možnost skloubit brigádu se školou, se mi líbilo to, že jsem se do Kermi těšila, neboť to pro mne nebylo jen chození do práce, ale také jít za lidmi, se kterými si rozumím a mám mezi nimi i přátele.

Měla bys rady pro zájemce o brigádu v Kermi?
Aby se nezalekli zkušenosti v Kermi a hlavně, aby se nevyděsili, když jim někdo něco začne vysvětlovat. Například já jsem se na začátku strašně bála, když mi někdo dal nějaký úkol, že ho třeba nezvládnu, ale člověk nakonec pak vidí, že
i když něčemu moc nerozumí, tak v moment kdy se do toho pustí, zjistí, že je to nakonec všechno jednoduché. A hezké je, když nakonec člověk dostane ještě pochvalu. Takže hlavně se nebát nových úkolů.

Milan, odborná praxe & brigáda v Kermi

Střední škola s maturitou, obor mechatronik. Cílem je jít na vysokou školu
a studovat elektroniku, mechatroniku. Ve volném čase se pokouší sestavit auto
na ovládání.

O Kermi vím díky otci, který zde pracuje už přes 20 let a tak jsem se chtěl i něco přiučit. Pracovní zkušenost mám pouze s Kermi, protože se mi zde líbilo a také kolektiv byl dobrý. To byl také důvod, proč jsem nic jiného nehledal.

Podstoupil jsem 14denní odbornou praxi a v létě ještě letní brigádu v úseku TTE (tzn. na konstrukci). V rámci letních brigád jsem byl v Kermi v roce 2018 již třetím rokem, přičemž jsem dříve pracoval ve skladu náhradních dílů, kde jsem měl
na starosti vydávání a naskladňování náhradních dílů. V rámci odborné praxe mi byla svěřena činnost zakreslování součástek v programu Inventor a zakládání je do SAP a Excelu. Seznámil jsem se také s pracovním postupem při výrobě některých radiátorů.

Líbil se mi kolektiv a bavilo mě se seznamovat s novými věcmi a řešením problémů.

Jaké možnosti ti poskytla praxe pro tvoji budoucí kariéru?
Reálnou ukázku práce na konstrukci. Nově nabité znalosti o výkresech a jejich zpracování.

Praxi a brigádu v Kermi mohu ohodnit pouze pozitivně a určitě bych je doporučil svým spolužákům a kamarádům. Brigáda a odborná praxe na kostrukci mi dala hodně. Jen za dva týdny jsem se naučil víc než ve škole, kde sice mám mechatroniku propojenou se strojírenstvím, ale na škole se učíme od všeho jen trošku. Celkově za tu dobu v Kermi v úseku na kontrukci jsem se tak dozvěděl mnohem víc.

Víš, kde bys chtěl v budoucnu pracovat a proč?
Zatím nevím, ale mohlo by to být klidně v Kermi z důvodu dobrého kolektivu
a nabídky práce.

Jitka, brigáda v Kermi

Studium na bezpečnostní právní akademii. Chtěla by se stát policistkou.

O brigádě v Kermi jsem se dozvěděla od otce, který pracuje v Kermi více než 18 let a je směnový mistr. V Kermi jsem byla na brigádě minimálně dvakrát, v úseku komise, kde je příslušenství (příslušenství pro upevnění radiátorů). V syrovém stavu se posílá příslušenství do lakovny, které poté jde zpět na komisi, kde se dodávají šroubky, sklíčka, atd., zabalí se do krabice a poté pošle dál.

Brigáda v Kermi mě bavila a to byl také důvod, proč jsem se ucházela o brigádu v Kermi vícekrát. Práce je to zajímavá a člověk si může vydělat nějaké peníze. Co mě nejvíce bavilo, bylo stříhání několikametrového řetězu. Ke stříhání řetězu jsem se dostala jen někdy, neboť je to náročná práce, ale i přesto mě to hodně bavilo. Co se mě líbilo? Že jsme v létě dostávali nanuky :D. Brigádu v Kermi mohu doporučit! Je to dobře placená brigáda a nabízí mimo jiné i další výhody, jako jsou např. stravenky, aj.

Vojtěch, brigáda v Kermi

V Kermi jsem brigádničil už několikrát, v roce 2018 to bylo počtvrté. Někdy jsem chodil i v průběhu roku. Brigádu v Kermi jsem zvolil, protože jsem chtěl brigádu, kde se dělá něco technického, nějaká strojařina, něco co by k tomu mělo blízko.

Vystřídal jsem několik pracovišť. Na začátku jsem byl ve výrobně žebříkých radiátorů, kde jsem je např. sesazoval a lisoval k sobě, aby radiátor držel pohromadě. Také jsem je pastoval a dával do pece zaletovat. Byl jsem také na pracovišti, kde se vyrábí stropní sálavé profily značky Arbonia, které se potom zavěšují ve průmyslových halách. Brigáda na tomto pracovišti se mi líbila a bavila mě, neboť tam jsou fajn chlapi. I přesto, že mě práce u stropních profilů bavila, práci, kterou jsem dělal na brigádě bych do budoucna dělat nechtěl, protože bych chtěl dělat něco odbornějšího. Pokud by se ale v Kermi našla pracovní pozice jako např. elektronik nebo jí podobná, takové pozici bych se určitě nebránil!

Adéla, brigáda v Kermi

Studium na obchodní akademii se zaměřením na podnikání a cestovní ruch.

Brigáda v Kermi byla pro mne první pracovní zkušenost a vybrala jsem si ji, neboť společnost ve Stříbře každý zná. V úseku balení, kam putují radiátory z lakovny, jsem získala zkušenost s podestou i novou automatickou linkou. Dodávají se plastové úchyty, ochranné obaly, lepí se rohy, páskuje, apod. Bavilo mě pracovat na více stanovištích a v Kermi jsem byla spokojená. Myslím si, že je to hlavně
o lidech a o kolektivu. A v Kermi jsou příjemní a ochotní lidi. Absolvovala jsem také 14denní praxi v účtárně, kde se mi také líbilo. Dámy v účtárně byly moc milé, hodné a vstřícné!

Potom co jsem si vydělala své vlastní peníze, pociťuji, že přemýšlím trochu jinak
a snažím se s penězi více hospodařit. Brigádu v Kermi mohu doporučit! Přeji si, aby si to zde každý zkusil, zažil tuto zkušenost, a poznal tak hodnotu peněz. Člověk jako mladistvý se tím tak učí nebýt zcela závislý na svých rodičích.