inside

Proč Kermi? Kermi jako zaměstnavatel.

Díky výkonu, kvalitě a inovativní síle se Kermi vyvinulo v předního výrobce otopných těles a sprchových koutů na trhu.

Mezinárodní zaměření, vynikající pracovní příležitosti a řada rozvojových příležitostí učinili z Kermi významného zaměstnavatele v regionu. 

To, co nás odlišuje od ostatních, jsou právě naši zaměstnankyně a zaměstnanci, kteří se angažují v řešení našich záležitostí a podporují naši společnost.

Udržování dobrého vztahu s nimi je klíčem k úspěchu naší firmy.

 

Dobrý vztah

Angažovanost, důvěra, odpovědnost a spolupráce: tyto čtyři hodnoty vidíme jako základ pro dobré vztahy. Proto jsou tyto zásady nezbytnou součástí kultury v Kermi. Otevřená komunikace, poctivé zacházení vůči sobě navzájem a čerstvý týmový duch vytváří dobré klima na pracovišti.

Zajímá nás spokojenost zaměstnanců, proto pravidelně provádíme průzkumy spokojenosti zaměstnanců a hodnotící pohovory.


Kvalifikace a rozvojový program

Operační program Zaměstnanost

Tento projekt je spolufinancován evropskou unií z prostředků evropského sociálního fondu v rámci operačního programu zaměstnanost pod záštitou ministerstva práce a sociálních věcí.

Cílem projektu je zvýšit úroveň znalostí a dovedností našich zaměstnanců a zajistit tak soulad jejich kvalifikací a kompetencí s požadavky na vykonávané pracovní činnosti.

Operační program Zaměstnanost (leták)

 

Vzdělávací programy

Naší strategií je vytvořit v Kermi „Nejlepší tým“, což znamená získat, rozvíjet a udržet vysoce kvalifikované, výkonné a motivované pracovníky. Vyhledáváme talenty z vlastních řad, které rozvíjíme v různých vzdělávacích programech v rámci podniku i koncernu Arbonia AG, samozřejmě i externě a nabízíme možnost profesního rozvoje.

 

Podpora

Jasný cíl dohody, týmový duch, kulturní otevřenost a svoboda pro kreativitu a vlastní iniciativu - existuje mnoho faktorů, které vytváří naši zaměstnanci a zaměstnankyně a které jsou v Kermi podporovány a odměňovány.

 

Další vzdělávání

Neustálý rozvoj našich zaměstnankyň a zaměstnanců je nejvyšší prioritou. Je velký problém určit schopnosti a síly a podpořit je, a proto nabízíme konstruktivní zpětnou vazbu a četné možnosti vzdělávání. Podporujeme odborné vzdělávání, vzdělávací granty, jazykové kurzy, kurzy pro mistry, technická školení nebo průmyslové inženýrství atd.

Neustálé zlepšování

Naším cílem je se neustále kontinuálně zlepšovat. Zlepšovací návrhy jsou důležitým nástrojem pro neustálé inovace našich procesů a struktur v rámci společnosti. Loajálnost k firmě Kermi a chuť podílet se na zlepšování se vyplácí, protože dobré návrhy, které přinesou zlepšení, jsou odměněny finančně nebo věcným darem.

Zaměření na člověka a zdraví

Kermi se snaží skloubit pracovní a rodinný život zaměstnankyň a zaměstnanců. Nabízíme zaměstnancům bohatý systém benefitů. Zdraví zaměstnanců je pro nás stěžejní.

Poskytujeme:

  • příspěvek na rehabilitace/ masáže
  • příspěvek na volnočasové aktivity 
  • příspěvek na penzijní pojištění (příspěvek se vztahuje na produkty všech penzijních fondu ČR)

Organizujeme pro zaměstnance sportovní turnaje, sezónní sportovní výlety (lyže, kole), zájezdy na divadelní představení i s partnery.

Přehled zaměstnaneckých výhod Kermi s.r.o. (leták)

Kermi nabízí další služby

Rozvoj úspěšných a atraktivních odměn

Máme detailně vypracovaný a atraktivní systém ohodnocení.

Poskytujeme zaměstnancům náborovou prémii za doporučení vhodných kandidátů na volná pracovní místa v Kermi. V případě, že uchazeč nastoupí a zůstane v Kermi 3 měsíce je vyplacena 1. část prémie a po 6. měsíci je vyplacena 2. část prémie

 

Sleva pro zaměstnance

Zaměstnancům je poskytována sleva na výrobky naší společnosti např. na deskové radiátory.

 

Kantýna

Vynikající jídlo za rozumné ceny – to je motto naší jídelny. Denně mají zaměstnanci výběr ze tří čerstvě připravených jídel. Z dané nabídky si jistě vybere každý dle své chuti, od klasické české kuchyně, přes orientální kuchyni až po zdravou výživu.

Jídelna je otevřena v čase 10:30 – 12:30 hodin a také v době odpolední směny v čase 18:00 – 20:30 hodin.

 

Pracovní a ochranné oděvy

Bereme vážně bezpečnost práce.  Proto všechny zaměstnance a zaměstnankyně v oblasti výroby a skladování vybavíme zdarma na začátku pracovního poměru pracovním oblečením, obuví a ochrannými pomůckami.

    

Pracovní a životní jubilea, důchodci

Zaměstnancům je možno poskytovat odměny při příležitosti významných životních
nebo pracovních výročí a to následovně:

 1. při dovršení 50 let věku
 2. při dovršení 60 let věku
 3. při prvním skončení pracovního poměru po nabytí nároku na starobní důchod
     nebo přiznání invalidního důchodu
 4. při setrvání u společnosti v minimální délce 10 let
 5. při setrvání u společnosti v minimální délce 20 let

 

Kermi rodinný den pro zaměstnance

Řekli o nás z pohledu našich zaměstnanců

paní Eva, úsek designových radiátorů

Paní Eva pracuje v Kermi více než 13 let. Nastoupila na místo uklízečky, po půl roce však dostala nabídku pracovat v provozu, a tu přijala. V provozu začínala s prací na metě, kde se skládají trubky.

Nyní pracuje jako dělnice v úseku designových radiátorů TVD, v hrubé výrobě na konečné kontrole radiátorů, kde zátkuje všechny otvory designových radiátorů, aby se do nich nedostala voda či barva, a kontroluje kvalitu radiátorů, které poté putují dále do lakovny. Pro paní Evu jsou hlavními hodnotami především dobrý pocit a klima na pracovišti.

„Parta je tu výborná a pracovat se musí všude, a já jsem zde v Kermi spokojená! Vše je zde tak, jak má být, proto jsem zde už 10 let.“

pan Aleš, úsek designových radiátorů

Pan Aleš, původně vyučený jako automechanik, pracuje v Kermi více než 10 let. Když nastupoval, začínal na pozici brusič. V průběhu těchto let vystřídal v Kermi několik stanovišť - zkoušení na zkušební vaně, pastelování, rovnání za pecí, aj.

„Co by mě nebavilo, by bylo dělat jen jednu a tu samou práci. Člověk se stále učí, proto se mi líbí střídat více stanovišť - je tam pohyb a není to pouze jedno a to samé.“

Nyní pracuje na lince, kde ovládá robota, s jehož pomocí naráží víčka na trapézy a kontroluje těsnost radiátorů, zda jsou v pořádku.

„Kermi je dobrá a rozvíjející se firma. Společnost se stále zvětšuje. Kermi jako zaměstnavatele mohu dále doporučit.“

Slávka, odborná praxe & brigáda v Kermi

Po první zkušenosti v Kermi v rámci 14denní odborné praxe jsem zkusila i Kermi brigádu, přičemž v roce 2018 jsem byla na brigádě v Kermi již pošesté a někdy jsem přišla i v průběhu roku. Za tuto dobu jsem získala zkušenost s různými pracemi. Pracovala jsem hodně v Excelu, což mě baví: vytvářela a vyhodnocovala grafy, dělala statistiky. Kromě práce s Excelem jsem získala také zkušenost např. s řízenou dokumentací, intranetem, SAP, produktivitou, výpomocí při vyplňování svářečských osvědčení, dodavatelských reklamacích, školení pracovníků, apod. To vše se za ta léta nahromadilo. A to je právě na tom to, co mě baví, že člověk pozná od všeho něco.

Pro mě jako studentku je úžasný, že mi Kermi dalo možnost sem chodit na praxe a já tak mohu kombinovat školu s Kermi brigádou. Do budoucna přemýšlím o možné práci v Kermi a práci trenéra v posilovně jako takového koníčka. Pro ty, co by měli zájem o brigádu v Kermi vzkazuji jen jediné, nezaleknout se a zkusit si ji!

zobrazit celý rozhovor

 

Milan, odborná praxe & brigáda v Kermi

V Kermi jsem podstoupil 14denní odbornou praxi i letní brigádu, v úseku TTE (tzn. na konstrukci), kterou jsem podstoupil minimálně už třikrát. V rámci odborné praxe mi byla svěřena činnost zakreslování součástek v programu Inventor a zakládání je do SAP a Excelu. V Kermi se mi líbilo a kolektiv byl dobrý. To byl také důvod, proč jsem nikde jinde brigádu nehledal. Odborná praxe v Kermi mi poskytla reálnou ukázku práce na konstrukci a nové nabité znalosti o výkresech a jejich zpracování. Celkově mě bavilo se seznamovat s novými věcmi a řešením problémů.

Praxi a brigádu v Kermi mohu ohodnotit pouze pozitivně a určitě bych je doporučil svým spolužákům a kamarádům. Brigáda i odborná praxe na konstrukci mi daly hodně. Jen za dva týdny jsem se naučil víc než ve škole, kde sice mám mechatroniku propojenou se strojírenstvím, ale na škole se učíme od všeho jen trošku. Za tu dobu, co jsem byl v Kermi jsem se toho celkově toho naučil a dozvěděl mnoho. Nevím zatím, kde bych mohl v budoucnu pracovat, ale mohlo by to být klidně v Kermi z důvodu dobrého kolektivu a nabídky práce.

zobrazit celý rozhovor

Jitka, brigáda v Kermi

O brigádě v Kermi jsem se dozvěděla od otce, který pracuje v Kermi více než 18 let a je směnový mistr. V Kermi jsem byla na brigádě už dvakrát, v úseku komise, kde je příslušenství (příslušenství pro upevnění radiátorů). V syrovém stavu se posílá příslušenství do lakovny, které poté jde zpět na komisi, kde se dodávají šroubky, sklíčka, atd., zabalí se do krabice a poté pošle dál.

Brigáda v Kermi mě bavila a to byl také důvod, proč jsem se ucházela o brigádu v Kermi podruhé. Práce je to zajímavá a člověk si může vydělat nějaké peníze. Co mě nejvíce bavilo, bylo stříhání několikametrového řetězu. Ke stříhání řetězu jsem se dostala jen někdy, neboť je to náročná práce, ale i přesto mě to hodně bavilo. Co se mě líbilo? Že jsme dostávali nanuky :D. Brigádu v Kermi mohu doporučit! Je to dobře placená brigáda a nabízí mimo jiné i další výhody, jako jsou např. stravenky, aj.

 zobrazit celý rozhovor

Adéla, brigáda v Kermi

O Kermi brigádě jsem se dozvěděla od svého otce, který začal v Kermi jako dělník a vypracoval se na vedoucího provozu. V Kermi pracuje už více než 18 let. Brigáda v Kermi byla pro mne první pracovní zkušenost. Byla jsem v úseku TVV, což je balení, kam putují radiátory z lakovny. Připravují se radiátory ale i jejich příslušenství. Během mé brigády jsem měla tu možnost získat zkušenost s podestou, malou, velkou ale i novou automatickou linkou. Dodávají se plastové úchyty, ochranné obaly, lepí se rohy, páskuje, apod. Na brigádě mě bavilo pracovat na více stanovištích a v Kermi jsem byla spokojená. Myslím si, že je to hlavně o lidech a o kolektivu. A v Kermi jsou příjemní a ochotní lidi.

Brigádu v Kermi jsem si vybrala, neboť společnost ve Stříbře každý zná. V Kermi jsem již také absolvovala 14denní praxi v účtárně, kde se mi také líbilo. Dámy v účtárně byly moc milé, hodné a vstřícné! Mimo jiné mi tato zkušenost něco dala, jak do oboru, tak do předmětu ve škole. Potom co jsem si vydělala své vlastní peníze, pociťuji, že přemýšlím trochu jinak a snažím se s penězi více hospodařit. Brigádu v Kermi mohu doporučit! Přeji si, aby si to zde každý zkusil, zažil tuto zkušenost, a poznal tak hodnotu peněz. Člověk jako mladistvý se tím tak učí nebýt zcela závislý na svých rodičích.

zobrazit celý rozhovor

Ochrana vašich osobních údajů pro nás má nejvyšší prioritu. Pro maximální funkčnost, průběžnou optimalizaci a zobrazování reklamy v souladu s vašimi zájmy používají tyto webové stránky různé soubory cookies: technické cookies, tracking cookies a marketingové cookies. Doporučujeme vyjádřit souhlas s použitím souborů cookies kliknutím na možnost „Souhlasím“. Po kliknutí na tlačítko „Nastavení“ se dozvíte více o použitých souborech cookies a budete moci upravit svá nastavení.
Souhlasíte s použitím těchto cookies a zpracováním vašich osobních údajů, které je s nimi spojeno?
Souhlasím Nastavení Prohlášení o ochraně osobních údajů