inside

Proč Kermi?

Kermi jako zaměstnavatel. Díky výkonu, kvalitě a inovativní síle se Kermi vyvinulo v předního výrobce otopných těles a sprchových koutů na trhu. Mezinárodní zaměření, vynikající pracovní příležitosti a řada rozvojových příležitostí učinili z Kermi významného zaměstnavatele v regionu. To, co nás odlišuje od ostatních, jsou právě naši zaměstnankyně a zaměstnanci, kteří se angažují v řešení našich záležitostí a podporují naši společnost. Udržování dobrého vztahu s nimi je klíčem k úspěchu naší firmy.

Firemní hodnoty & dobrý pracovní vztah. Angažovanost, důvěra, odpovědnost a spolupráce: tyto čtyři hodnoty vidíme jako základ pro dobré vztahy. Proto jsou tyto zásady nezbytnou součástí kultury v Kermi. Otevřená komunikace, poctivé zacházení vůči sobě navzájem a čerstvý týmový duch vytváří dobré klima na pracovišti. Zajímá nás spokojenost zaměstnanců, proto pravidelně. Provádíme průzkumy spokojenosti zaměstnanců a hodnotící pohovory.

Kvalifikace a rozvojový program

Operační program Zaměstnanost

Tento projekt je spolufinancován evropskou unií z prostředků evropského sociálního fondu v rámci operačního programu zaměstnanost pod záštitou ministerstva práce a sociálních věcí. Cílem projektu je zvýšit úroveň znalostí a dovedností našich zaměstnanců a zajistit tak soulad jejich kvalifikací a kompetencí s požadavky
na vykonávané pracovní činnosti.
Operační program Zaměstnanost (leták)

Vzdělávací programy

Naší strategií je vytvořit v Kermi „Nejlepší tým“, což znamená získat, rozvíjet a udržet vysoce kvalifikované, výkonné a motivované pracovníky. Vyhledáváme talenty z vlastních řad, které rozvíjíme v různých vzdělávacích programech v rámci podniku i koncernu Arbonia AG, samozřejmě i externě a nabízíme možnost profesního rozvoje.

Podpora

Jasný cíl dohody, týmový duch, kulturní otevřenost a svoboda pro kreativitu a vlastní iniciativu - existuje mnoho faktorů, které vytváří naši zaměstnanci a zaměstnankyně a které jsou v Kermi podporovány a odměňovány.

Další vzdělávání

Neustálý rozvoj našich zaměstnankyň a zaměstnanců je nejvyšší prioritou. Je velký problém určit schopnosti
a síly a podpořit je, a proto nabízíme konstruktivní zpětnou vazbu a četné možnosti vzdělávání. Podporujeme odborné vzdělávání, vzdělávací granty, jazykové kurzy, kurzy pro mistry, technická školení nebo průmyslové inženýrství atd.

Neustálé zlepšování

Naším cílem je se neustále kontinuálně zlepšovat. Zlepšovací návrhy jsou důležitým nástrojem pro neustálé inovace našich procesů a struktur v rámci společnosti. Loajálnost k firmě Kermi a chuť podílet se na zlepšování se vyplácí, protože dobré návrhy, které přinesou zlepšení, jsou odměněny finančně nebo věcným darem.

Kermi-Mitarbeiter diskutieren Entwurf
Mitarbeiterförderung

Zaměření na člověka a zdraví

Kermi se snaží skloubit pracovní a rodinný život zaměstnankyň a zaměstnanců. Nabízíme zaměstnancům bohatý systém benefitů.

Zdraví zaměstnanců je pro nás stěžejní.

Poskytujeme:

  • příspěvek na rehabilitace/ masáže
  • příspěvek na volnočasové aktivity 
  • příspěvek na penzijní pojištění (příspěvek se vztahuje na produkty všech penzijních fondu ČR)

Organizujeme pro zaměstnance sportovní turnaje, sezónní sportovní výlety (lyže, kole), zájezdy na divadelní představení i s partnery.

Kermi nabízí další služby

Rozvoj úspěšných a atraktivních odměn

Máme detailně vypracovaný a atraktivní systém ohodnocení.

Poskytujeme zaměstnancům náborovou prémii za doporučení vhodných kandidátů na volná pracovní místa
v Kermi. V případě, že uchazeč nastoupí a zůstane v Kermi 3 měsíce je vyplacena 1. část prémie a po 6. měsíci je vyplacena 2. část prémie

Sleva pro zaměstnance

Zaměstnancům je poskytována sleva na výrobky naší společnosti např. na deskové radiátory.

Kantýna

Vynikající jídlo za rozumné ceny – to je motto naší jídelny. Denně mají zaměstnanci výběr ze tří čerstvě připravených jídel. Z dané nabídky si jistě vybere každý dle své chuti, od klasické české kuchyně, přes orientální kuchyni až po zdravou výživu.

Jídelna je otevřena v čase 10:30 – 12:30 hodin a také v době odpolední směny v čase 18:00 – 20:30 hodin.

Pracovní a ochranné oděvy

Bereme vážně bezpečnost práce.  Proto všechny zaměstnance a zaměstnankyně v oblasti výroby a skladování vybavíme zdarma na začátku pracovního poměru pracovním oblečením, obuví a ochrannými pomůckami.

Pracovní a životní jubilea, důchodci

Zaměstnancům je možno poskytovat odměny při příležitosti významných životních
nebo pracovních výročí a to následovně:

 1. při dovršení 50 let věku
 2. při dovršení 60 let věku
 3. při prvním skončení pracovního poměru po nabytí nároku na starobní důchod
     nebo přiznání invalidního důchodu
 4. při setrvání u společnosti v minimální délce 10 let
 5. při setrvání u společnosti v minimální délce 20 let

Zaměstnanecké výhody Kermi (leták)

Kermi rodinný den pro zaměstnance

Den plný jídla, pití & zábavy
Pro naše zaměstnance, jejich rodinné příslušníky a přátele organizujeme zábavný den přímo v areálu Kermi s.r.o., kdy společně užíváme chvil nad dobrým občerstvením a pro děti jsou připraveny atrakce a zábavné aktivity.

Řekli o nás z pohledu našich zaměstnanců

pan Karel, procesní auditor, úsek Decotherm

Pan Karel pracuje v Kermi od založení společnosti, tedy od roku 1996. Za tu dobu se vypracoval z pozice strojírenského dělníka, přes kontrolora kvality a směnového mistra až na pozici procesního auditora.

„Práce v Kermi mě baví. Je pestrá a různorodá. Vedení společnosti se stále snaží vylepšovat pracovní podmínky a prostředí. Klade také důraz na ekologii a potřeby zaměstnanců. Co je hlavní, společnost Kermi vždy dodrží, co zaměstnancům slíbí!"
 

pan Ivan, směnový mistr, úsek designových radiátorů

Pan Ivan pracuje v Kermi od založení společnosti, tedy od roku 1996. Začínal
na pozici pomocného zámečníka a vypracoval se až na směnového mistra! „Porovnám-li současné pracovní prostředí, začátek firmy v jedné hale a docházka na „papírové píchačky" by připomínal film pro pamětníky". Dnes je tu více než sedm odvětrávaných výrobních hal, které i přestože se jedná o kovovýrobu, jsou čisté. Zaměstnanci mají veškeré zázemí a vybavení. Výroba opouští od ruční fyzicky namáhavé práce a z velké části se modernizuje a automatizuje."

„Firma Kermi je kvalitním zaměstnavatelem v našem regionu, ke svým zaměstnancům se chová důstojněm, téměř s mateřskou péčí, což dokazuje právě teď, v dnešní těžké pandemické době. Vedení záleží na lidech a snaží se pro ně dělat maximum. S tím se ztotožňuji a právě proto jsem tu spokojený."

Eva Hutnanova

paní Eva, úsek designových radiátorů

Paní Eva pracuje v Kermi více než 13 let. Nastoupila na místo uklízečky, po půl roce však dostala nabídku pracovat v provozu, a tu přijala. V provozu začínala
s prací na metě, kde se skládají trubky. Aktuálně pracuje jako dělnice v úseku designových radiátorů TVD, v hrubé výrobě na konečné kontrole radiátorů, kde zátkuje všechny otvory designových radiátorů, aby se do nich nedostala voda či barva, a kontroluje kvalitu radiátorů, které poté putují dále do lakovny. Pro paní Evu jsou hlavními hodnotami především dobrý pocit a klima na pracovišti.

„Parta je tu výborná a pracovat se musí všude, a já jsem zde v Kermi spokojená! Vše je zde tak, jak má být, proto jsem zde už tolik let.“

pan Aleš, úsek designových radiátorů

Pan Aleš, původně vyučený jako automechanik, pracuje v Kermi více než 10 let. Když nastupoval, začínal na pozici brusiče. V průběhu těchto let vystřídal v Kermi několik stanovišť - zkoušení na zkušební vaně, pastelování, rovnání za pecí aj. „Co by mě nebavilo, by bylo dělat jen jednu a tu samou práci. Člověk se stále učí, proto se mi líbí střídat více stanovišť - je tam pohyb a není to pouze jedno a to samé.“ Nyní pracuje na lince, kde ovládá robota, s jehož pomocí naráží víčka
na trapézy a kontroluje těsnost radiátorů, zda jsou v pořádku.

„Kermi je dobrá a rozvíjející se firma. Společnost se stále zvětšuje. Kermi jako zaměstnavatele mohu dále doporučit.“

Slávka, odborná práce & brigáda v Kermi

Studium na právnické fakultě, obor veřejná správa. Jako koníčka by jí bavilo dělat trenéra v posilovně.

U mě to bylo tak, že na střední jsem musela jít na praxi a o Kermi jsem se dozvěděla od mého otce, který tam pracuje jako skladník na TVK. Po 14denní odborné praxi v Kermi jsem zkusila i letní brigádu. V roce 2018 jsem byla
na brigádě v Kermi celkem již pošesté a to v úseku kvalita, vždy na dva měsíce, popř. teď když studuji, mohu i na čtyři měsíce.

Pracovala jsem hodně v Excelu, což mě baví: sestavovat tabulky, vytvářet grafy
a pak je vyhodnocovat a dělat statistiky. S Excelem jsem se setkala už na střední, ale např. se SAP a produktivitou jsem se seznámila až tady v Kermi. Zkušenost jsem získala ale také např. s řízenou dokumentací, kdy jsem vydávala dokumenty a umísťovala je na intranet. Dále jsem vypomáhala při vyplňování svářečských osvědčení, dodavatelských reklamacích, školení pracovníků, pomáhala jsem také v personálním oddělení nebo u závodního lékaře, apod. Není to však tak, že jsem to vše dělala pořád nebo vše v jeden den. Ono se to tak za těch šest let všechno nahromadilo. To je ale právě na tom to dobré, co mě baví, že člověk pozná
od všeho něco.

To co mě baví, je sice úplně mimo Kermi a vysokou školu, ale co bych ráda dělala by byl výživový poradce nebo trenér v posilovně, kde je zapotřebí kurz bez kterého bych jím být nemohla. Do budoucna přemýšlím o práci v Kermi a práci trenéra spíše jako takový koníček.

Brigáda v Kermi se mi líbila. Kromě toho, že jsem měla možnost skloubit brigádu se školou, tak se mi líbilo to, že jsem se do Kermi vždy těšila. Nebylo to pro mě jen jít do práce, ale jít za lidmi, se kterými si rozumím a mám mezi nimi i přátele.

Milan, odborná praxe & brigáda v Kermi

Střední škola s maturitou, obor mechatronik. Cílem je jít na vysokou školu
a studovat elektroniku, mechatroniku. Ve volném čase se pokouší sestavit auto
na ovládání.

O Kermi vím díky otci, který zde pracuje už asi více než 20 let a tak jsem se chtěl
i něco přiučit. 

V roce 2018 jsem podstoupil 14denní odbornou praxi a později také ještě letní brigádu Kermi v úseku TTE (tzn. na konstrukci). V rámci letních brigád jsem byl
ve 2018 v Kermi už potřetí. V odborné praxi mi byla svěřena činnost zakreslování součástek v programu Inventor a zakládání je do SAP a Excelu. V Kermi se mi líbilo a kolektiv byl dobrý. To byl také důvod,  proč jsem nikde jinde brigádu nehledal. Odborná praxe v Kermi mi poskytla reálnou ukázku práce na konstrukci a nové nabité znalosti o výkresech a jejich zpracování.  Celkově mě bavilo se seznamovat s novými věcmi a řešením problémů.

Praxi a brigádu v Kermi mohu ohodnotit pouze pozitivně a určitě bych je doporučil svým spolužákům a kamarádům. Brigáda i odborná praxe na konstrukci mi daly hodně. Jen za dva týdny jsem se naučil víc než ve škole, kde sice mám mechatroniku propojenou se strojírenstvím, ale na škole se učíme od všeho jen trošku. Za tu dobu, co jsem byl v Kermi jsem se toho celkově toho naučil
a dozvěděl mnoho. Nevím zatím, kde bych mohl v budoucnu pracovat, ale mohlo by to být klidně v Kermi z důvodu dobrého kolektivu a nabídky práce.

Jitka, brigáda v Kermi

„O brigádě v Kermi jsem se dozvěděla od otce, který pracuje v Kermi více než 18 let a je směnový mistr. V Kermi jsem byla na brigádě už dvakrát, v úseku komise, kde je příslušenství (příslušenství pro upevnění radiátorů). V syrovém stavu se posílá příslušenství do lakovny, které poté jde zpět na komisi, kde se dodávají šroubky, sklíčka atd., zabalí se do krabice a poté pošle dál.

Brigáda v Kermi mě bavila a to byl také důvod, proč jsem se ucházela o brigádu
v Kermi podruhé. Práce je to zajímavá a člověk si může vydělat nějaké peníze. Co mě nejvíce bavilo, bylo stříhání několikametrového řetězu, ke kterému jsem se dostala kvůli jeho náročnosti jen někdy, ale i přesto mě to hodně bavilo. Co se mě líbilo? Že jsme dostávali nanuky :D. Brigádu v Kermi mohu doporučit! Je to dobře placená brigáda a nabízí mimo jiné i další výhody, jako jsou např. stravenky aj."

Vojtěch, brigáda v Kermi

„V Kermi jsem brigádničil už několikrát, v orce 2018 to bylo počtvrté. Někdy jsem chodil i v průběhu roku. Brigádu v Kermi jsem zvolil, protože jsem chtěl brigádu, kde se dělá něco technického, nějaká strojařina, něco co by k tomu mělo blízko.

Vystřídal jsem několik pracovišť. Na začátku jsem byl ve výrobně žebříkových radiátorů, kde jsem je např. sesazoval a lisoval k sobě, aby radiátor držel pohromadě. Také jsem je pastoval a dával do pece zaletovat. Byl jsem také
na pracovišti, kde se vyrábí stropní sálavé profily značky Arbonia, které se potom zavěšují v průmyslových halách. Brigáda na tomto pracovišti se mi líbila a bavila mě, něboť tam jsou fajn chlapi. I přesto, že mě bavila, práci, kterou jsem dělal
na brigádě bych do budoucna dělat nechtěl, protože bych chtěl dělat něco odbornějšího. Pokud by se ale v Kermi našla pracovní pozice jako např. elektronik nebo jí podobná, takové pozici bych se určitě nebránil!"

Adéla, brigáda v Kermi

„O Kermi brigádě jsem se dozvěděla od svého otce, který začal v Kermi jako dělník a vypracoval se na vedoucího provozu. V Kermi pracuje už více než 18 let. Brigáda v Kermi byla pro mne první pracovní zkušeností. Byla jsem v úseku TVV, což je balení, kam putují radiátory z lakovny. Připravují se radiátory ale i jejich příslušenství. Během mé brigády jsem měla tu možnost získat zkušenost
s podestou, malou, velkou ale i novou automatickou linkou. Dodávají se plastové úchyty, ochranné obaly, lepí se rohy, páskuje apod. Na brigádě mě bavilo pracovat na více stanovištích a v Kermi jsem byla spokojená. Myslím si, že je to hlavně o lidech a o kolektivu. A v Kermi jsou příjemní a ochotní lidi.

Brigádu v Kermi jsem si vybrala, neboť společnost ve Stříbře každý zná. V Kermi jsem již také absolvovala 14denní praxi v účtárně, kde se mi také líbilo. Dámy
v účtárně byly moc milé, hodné a vstřícné! Mimo jiné mi tato zkušenost něco dala, jak do oboru, tak do předmětu ve škole. Potom, co jsem si vydělala své vlastní peníze, pociťuji, že přemýšlím trochu jinak a snažím se s penězi více hospodařit. Brigádu v Kermi mohu doporučit! Přeji si, aby si to zde každý zkusil, zažil tuto zkušenost, a poznal tak hodnotu peněz. Člověk jako mladistvý se tím tak učí nebýt zcela závislý na svých rodičích."

Adéla