inside
Kermi Azubis

Praktická výuka v Kermi Perfektní start pro vaši kariéru

Ideální podmínky

Prostřednictvím komplexní podpory a propracovaného systému vzdělávání nabízí Kermi nejlepší podmínky
pro úspěšný start do profesního života. Mnozí, kteří začínali svou praxi u nás, uspěli ve své další kariéře – např. jako vedoucí směny, oddělení nebo projektu.


Dobré vedení

Jako učeň i stážista můžete očekávat mladý, dynamický kolektiv, do kterého se sami rychle začleníte. Naši učni jsou proškoleni pod odborným dohledem mistra výcviku.

Praktická výuka

Učíte se v oboru obráběč kovů, zámečník, brusič, nástrojař, seřizovač, mechanik opravář, elektromechanik, lakýrník? Absolvujte praktickou výuku u nás! Při práci s nejmodernějším strojním zařízením získáte řadu cenných zkušeností. Ty nejlepší z vás po ukončení studia zaměstnáme.


Praxe

  • Praxe v průběhu školního roku v rámci odborného výcviku – žádost předejte na personální oddělení nejpozději do konce června daného roku, resp. na konci předcházejícího školního roku.
  • 14denní odborná praxe v rámci studia na střední škole – žádost podejte na začátku 2. pololetí školního roku. Na základě smlouvy mezi Kermi a danou školou navštěvuje student povinnou praxi v rámci studia.
  • Vysokoškoláci se zájmem o stáž -  žádají individuálně na personálním oddělení.

Stipendijní programy podporujeme u technicky zaměřených škol, se kterými máme podepsanou smlouvu
o spolupráci a Stipendijní řád. Studenti se mohou ke stipendijnímu programu hlásit ve své škole do konce září příslušného školního roku.

Na základě školního prospěchu, docházky a doporučení školy si Kermi vybírá žáky/studenty do stipendijního programu. S výsledkem je žák/student seznámen a je s ním podepsána smlouva o stipendiu.

Váš profil Máte...

  • dobré známky
  • chuť se učit v praxi
  • ochotu podávat skvělý výkon
  • chuť potvrdit vaši samostatnost
  • chuť pracovat v týmu
  • chuť převzít zodpovědnost

Zaujala vás naše nabídka a máte zájem o praktickou výuku v Kermi? Těšíme se
na vaši online-přihlášku v našem portálu volných pracovních míst.

Více o nás Seznamte se s námi!

Poznejte nás osobně!

Žáci mají u nás možnost absolvovat odbornou praxi a získat první zkušenosti s budoucím povoláním a pracovním prostředím. Na našem profilu na Facebooku zobrazujeme pravidelně termíny plánovaných akcí a uzávěrky přihlášek.

Hlavním cílem veletrhů je navázání kontaktu studentů a absolventů s jednotlivými společnostmi z technického oboru, kde se zájemci mohou informovat o krátkodobé nebo dlouhodobé brigádě, možném trvalém pracovním poměru, stáži nebo účasti
na zajímavém projektu. Využijte této akce nastartovat první kroky pro vaši kariéru a přijďte s námi navázat první kontakt! Těšíme se na vás!

Máte nějaké dotazy?

V našem FAQ odpovídáme na často kladené dotazy, také o školení a žádostech. Pro dotazy týkající se praktické výuky můžete také kontaktovat:

Ulipová Věra (personální péče a nábor, vzdělávání)
Tel: +420 374 611 272
E-Mail: ulipova.vera@kermi.cz

 

Řekli o nás z pohledu našich učnů, praktikantů

Slávka, odborná práce & brigáda v Kermi

Studium na právnické fakultě, obor veřejná správa. Jako koníčka by jí bavilo dělat trenéra v posilovně.

U mě to bylo tak, že na střední jsem musela jít na praxi a o Kermi jsem se dozvěděla od mého otce, který tam pracuje jako skladník na TVK. Po 14denní odborné praxi v Kermi jsem zkusila i letní brigádu. V roce 2018 jsem byla
na brigádě v Kermi celkem již pošesté a to v úseku kvalita, vždy na dva měsíce, popř. teď když studuji, mohu i na čtyři měsíce.

Pracovala jsem hodně v Excelu, což mě baví: sestavovat tabulky, vytvářet grafy
a pak je vyhodnocovat a dělat statistiky. S Excelem jsem se setkala už na střední, ale např. se SAP a produktivitou jsem se seznámila až tady v Kermi. Zkušenost jsem získala ale také např. s řízenou dokumentací, kdy jsem vydávala dokumenty a umísťovala je na intranet. Dále jsem vypomáhala při vyplňování svářečských osvědčení, dodavatelských reklamacích, školení pracovníků, pomáhala jsem také v personálním oddělení nebo u závodního lékaře, apod. Není to však tak, že jsem to vše dělala pořád nebo vše v jeden den. Ono se to tak za těch šest let všechno nahromadilo. To je ale právě na tom to dobré, co mě baví, že člověk pozná
od všeho něco.

To co mě baví, je sice úplně mimo Kermi a vysokou školu, ale co bych ráda dělala by byl výživový poradce nebo trenér v posilovně, kde je zapotřebí kurz bez kterého bych jím být nemohla. Do budoucna přemýšlím o práci v Kermi a práci trenéra spíše jako takový koníček.

Brigáda v Kermi se mi líbila. Kromě toho, že jsem měla možnost skloubit brigádu se školou, tak se mi líbilo to, že jsem se do Kermi vždy těšila. Nebylo to pro mě jen jít do práce, ale jít za lidmi, se kterými si rozumím a mám mezi nimi i přátele.

Milan, odborná praxe & brigáda v Kermi

Střední škola s maturitou, obor mechatronik. Cílem je jít na vysokou školu
a studovat elektroniku, mechatroniku. Ve volném čase se pokouší sestavit auto
na ovládání.

O Kermi vím díky otci, který zde pracuje už asi více než 20 let a tak jsem se chtěl
i něco přiučit. 

V roce 2018 jsem podstoupil 14denní odbornou praxi a později také ještě letní brigádu Kermi v úseku TTE (tzn. na konstrukci). V rámci letních brigád jsem byl
ve 2018 v Kermi už potřetí. V odborné praxi mi byla svěřena činnost zakreslování součástek v programu Inventor a zakládání je do SAP a Excelu. V Kermi se mi líbilo a kolektiv byl dobrý. To byl také důvod,  proč jsem nikde jinde brigádu nehledal. Odborná praxe v Kermi mi poskytla reálnou ukázku práce na konstrukci a nové nabité znalosti o výkresech a jejich zpracování.  Celkově mě bavilo se seznamovat s novými věcmi a řešením problémů.

Praxi a brigádu v Kermi mohu ohodnotit pouze pozitivně a určitě bych je doporučil svým spolužákům a kamarádům. Brigáda i odborná praxe na konstrukci mi daly hodně. Jen za dva týdny jsem se naučil víc než ve škole, kde sice mám mechatroniku propojenou se strojírenstvím, ale na škole se učíme od všeho jen trošku. Za tu dobu, co jsem byl v Kermi jsem se toho celkově toho naučil
a dozvěděl mnoho. Nevím zatím, kde bych mohl v budoucnu pracovat, ale mohlo by to být klidně v Kermi z důvodu dobrého kolektivu a nabídky práce.