inside
Kermi Azubis

Praktická výuka v Kermi Perfektní start pro vaši kariéru

Ideální podmínky

Prostřednictvím komplexní podpory a propracovaného systému vzdělávání nabízí Kermi nejlepší podmínky pro úspěšný start do profesního života. Mnozí, kteří začínali svou praxi
u nás, uspěli ve své další kariéře – např. jako vedoucí směny, oddělení nebo projektu.


Dobré vedení

Jako učeň i stážista můžete očekávat mladý, dynamický kolektiv, do kterého se sami rychle začleníte. Naši učni jsou proškoleni pod odborným dohledem mistra výcviku.

Praktická výuka

Učíte se v oboru obráběč kovů, zámečník, brusič, nástrojař, seřizovač, mechanik opravář, elektromechanik, lakýrník? Absolvujte praktickou výuku u nás! Při práci s nejmodernějším strojním zařízením získáte řadu cenných zkušeností. Ty nejlepší z vás po ukončení studia zaměstnáme.


Praxe

  • Praxe v průběhu školního roku v rámci odborného výcviku – žádost předejte na personální oddělení nejpozději do konce června daného roku, resp. na konci předcházejícího školního roku.
  • 14denní odborná praxe v rámci studia na střední škole – žádost podejte na začátku 2. pololetí školního roku.

       Na základě smlouvy mezi Kermi a danou školou navštěvuje student povinnou praxi v rámci studia.

  • Vysokoškoláci se zájmem o stáž -  žádají individuálně na personálním oddělení.


Stipendijní programy podporujeme u technicky zaměřených škol, se kterými máme podepsanou smlouvu o spolupráci a Stipendijní řád. Studenti se mohou ke stipendijnímu programu hlásit ve své škole do konce září příslušného školního roku.

Na základě školního prospěchu, docházky a doporučení školy si Kermi vybírá žáky/studenty do stipendijního programu. S výsledkem je žák/student seznámen a je s ním podepsána smlouva o stipendiu.

Váš profil Máte...

  • dobré známky
  • chuť se učit v praxi
  • ochotu podávat skvělý výkon
  • chuť potvrdit vaši samostatnost
  • chuť pracovat v týmu
  • chuť převzít zodpovědnost

Zaujala vás naše nabídka a máte zájem o praktickou výuku v Kermi? Těšíme se na vaší online-přihlášku v našem portálu volných pracovních míst.

Více o nás Seznamte se s námi!

Poznejte nás osobně!

Žáci mají u nás možnost absolvovat odbornou praxi a získat první zkušenosti s budoucím povoláním a pracovním prostředím. Na našem profilu na Facebooku zobrazujeme pravidelně termíny plánovaných akcí a uzávěrky přihlášek.

Hlavním cílem veletrhů je navázání kontaktu studentů a absolventů s jednotlivými společnostmi z technického oboru, kde se zájemci mohou informovat o krátkodobé nebo dlouhodobé brigádě, možném trvalém pracovním poměru, stáži nebo účasti na zajímavém projektu. Využijte této akce nastartovat první kroky pro vaši kariéru a přijďte s námi navázat první kontakt! Těšíme se na vás!

Máte nějaké dotazy?

V našem FAQ odpovídáme na často kladené dotazy, také o školení a žádostech. Pro dotazy týkající se praxe můžete také kontaktovat:

Ulipová Věra

Personální péče a nábor, vzdělávání

Tel: +420 374 611 272

Řekli o nás z pohledu našich zaměstnanců

Slávka, odborná praxe & brigáda v Kermi

Studium na právnické fakultě, obor veřejná správa. Jako koníčka by jí bavilo dělat trenéra v posilovně.

Na střední jsem musela jít na praxi a o Kermi jsem se dozvěděla od mého otce, který tam pracuje jako skladník. Po 14denní odborné praxi v Kermi jsem zkusila
i letní brigádu a někdy jsem přišla i v průběhu roku. Na brigádě v Kermi jsem byla v roce 2018 již pošesté a to v úseku kvalita, vždy na dva měsíce, popř. během studia i na čtyři měsíce.

Byla brigáda v Kermi tvá zatím jediná pracovní zkušenost?
Mám odzkoušené práce i jinde s tím, že práci v Kermi jsem měla stále. Bylo super, že když jsem neměla školu, tak to do Stříbra to nemám daleko. Když jsem měla ale ve škole
v jeden den jen jednu přednášku, tak pro mě dojíždění z Plzně nebylo moc dobré, takže jsem si našla ještě jednu brigádu v Plzni. Takto jsem např. točila zmrzlinu nebo měla práci, ve které se jezdí s minibarem ve vlaku.

Co se mi na Kermi moc líbí je, že jsem mohla pracovat i přesto, že jsem byla
přes rok na škole, což odpovídalo i mému časovému harmonogramu. Je úžasné, že mi Kermi dalo možnost chodit na praxe, zároveň dělat seminárky a později také spojit i s praxí na vysoké škole, což bylo moc super, že se to vše takto mohlo spojit dohromady.

Pracovala jsem hodně v Excelu, což mě bavilo: sestavovat tabulky, vytvářet grafy
a pak je vyhodnocovat a dělat statistiky. Kromě práce s Excelem jsem získala také zkušenost např. s řízenou dokumentací, intranetem, SAP, produktivitou, výpomocí při vyplňování svářečských osvědčení, dodavatelských reklamacích, školení pracovníků, apod. Není to však tak, že jsem vše dělala pořád nebo vše v jeden den. To vše se za ta léta nahromadilo. A to je právě na tom to, co mě baví, že člověk pozná od všeho něco.

To co mě baví, jde sice úplně mimo Kermi a vysokou školu, ale co bych ráda dělala, by byl výživový poradce nebo trenér v posilovně, kde je zapotřebí kurz
bez kterého bych jím být nemohla. Do budoucna přemýšlím o práci v Kermi
a práci trenéra spíše jako takový koníček.

O jakou pracovní pozici v Kermi bys měla zájem?
O přesné pracovní pozici v Kermi jsem zatím ještě nepřemýšlela, ale bavilo by mě organizovat nějaké věci nebo akce jako je např. otevřený den pro děti nebo zaměstnance. Sice nemám zatím s takovou prací zkušenost, ale tohle přesně by mě bavilo.

Brigáda v Kermi se mi líbila, jinak bych ji tolikrát neabsolvovala. Kromě toho, že jsem měla možnost skloubit brigádu se školou, se mi líbilo to, že jsem se do Kermi těšila, neboť to pro mne nebylo jen chození do práce, ale také jít za lidmi, se kterými si rozumím a mám mezi nimi i přátele.

Měla bys rady pro zájemce o brigádu v Kermi?
Aby se nezalekli zkušenosti v Kermi a hlavně, aby se nevyděsili, když jim někdo něco začne vysvětlovat. Například já jsem se na začátku strašně bála, když mi někdo dal nějaký úkol, že ho třeba nezvládnu, ale člověk nakonec pak vidí, že
i když něčemu moc nerozumí, tak v moment kdy se do toho pustí, zjistí, že je to nakonec všechno jednoduché. A hezké je, když nakonec člověk dostane ještě pochvalu. Takže hlavně se nebát nových úkolů.

Milan, odborná praxe & brigáda v Kermi

Střední škola s maturitou, obor mechatronik. Cílem je jít na vysokou školu
a studovat elektroniku, mechatroniku. Ve volném čase se pokouší sestavit auto
na ovládání.

O Kermi vím díky otci, který zde pracuje už přes 20 let a tak jsem se chtěl i něco přiučit. Pracovní zkušenost mám pouze s Kermi, protože se mi zde líbilo a také kolektiv byl dobrý. To byl také důvod, proč jsem nic jiného nehledal.

Podstoupil jsem 14denní odbornou praxi a v létě ještě letní brigádu v úseku TTE (tzn. na konstrukci). V rámci letních brigád jsem byl v Kermi v roce 2018 již třetím rokem, přičemž jsem dříve pracoval ve skladu náhradních dílů, kde jsem měl
na starosti vydávání a naskladňování náhradních dílů. V rámci odborné praxe mi byla svěřena činnost zakreslování součástek v programu Inventor a zakládání je do SAP a Excelu. Seznámil jsem se také s pracovním postupem při výrobě některých radiátorů.

Líbil se mi kolektiv a bavilo mě se seznamovat s novými věcmi a řešením problémů.

Jaké možnosti ti poskytla praxe pro tvoji budoucí kariéru?
Reálnou ukázku práce na konstrukci. Nově nabité znalosti o výkresech a jejich zpracování.

Praxi a brigádu v Kermi mohu ohodnit pouze pozitivně a určitě bych je doporučil svým spolužákům a kamarádům. Brigáda a odborná praxe na kostrukci mi dala hodně. Jen za dva týdny jsem se naučil víc než ve škole, kde sice mám mechatroniku propojenou se strojírenstvím, ale na škole se učíme od všeho jen trošku. Celkově za tu dobu v Kermi v úseku na kontrukci jsem se tak dozvěděl mnohem víc.

Víš, kde bys chtěl v budoucnu pracovat a proč?
Zatím nevím, ale mohlo by to být klidně v Kermi z důvodu dobrého kolektivu
a nabídky práce.