Kermi therm-x2 Heizkörper

Proč energeticky úsporné otopné těleso therm-x2?

Illustration Kermi therm-x2 Technik - der Energiespar-Heizkörper

Díky mnoha jedinečným výhodám vytváří energeticky úsporné otopné těleso therm-x2 nové standardy v segmentu deskových radiátorů. Energeticky efektivní přenos tepla v systému therm-x2 umožňuje zkrácení doby rozehřívání otopného tělesa až o 25 %, zvýšení podílu příjemného sálavého tepla až o 100 % a prokazatelný potenciál úspory energie až o 11 %.

Až o 25 % kratší doba ohřevu topného tělesa. Nucený průtok způsobuje kratší topný cyklus, kratší dobu provozu a ventil zavírá rychleji.

Novátorská a patentovaná: technologie x2.

Úspěch energeticky úsporného otopného tělesa therm-x2 pracuje na zcela novém principu sériového proudění x2. Zatímco u dosavadních deskových otopných těles se všechny desky zahřívaly současně, zde při použití principu x2 je proudění směrováno nejdříve pouze do přední desky. Tento tepelný výkon zpravidla v regulovaném provozu postačuje a další deska pak slouží pouze jako izolační deska. Teprve se stoupající potřebou výkonu přispívají i ony svým vysokým konvekčním výkonem k rychlému ohřívání prostoru.

Zvýšení energetické účinnosti a nižší ztráty při rozvodu a generování díky vyššímu ∆T mezi přívodem a zpátečkou.

Illustration Kermi therm-x2 Heizkörper: Serielle Durchströmung

Pro maximální energetickou efektivitu. A maximální pohodlí.

Illustration Strahlungswärme Kermi therm-x2 Heizkörper

Jak prokázaly kvalifikované nezávislé studie, umožňuje vícefázové nahřívání deskových otopných těles therm-x2 nejen dosud nebývalou energetickou účinnost a tím i výraznou úsporu energií, ale zajišťuje také maximální tepelnou pohodu. Vnímání teploty totiž velmi silně závisí na způsobu vyzařování tepla otopným tělesem: pokud je totiž teplota v místnosti na požadované hodnotě, ale radiátor sálá jen málo tepla, vnímáme subjektivně ovzduší v místnosti jako chladné. Energeticky úsporná otopná tělesa therm-x2 tomu předcházejí výrazným zvýšením teploty přední desky, při kterém se až o 100 % zvyšuje podíl sálavého tepla a tím i trvale příjemná tepelná pohoda.

Energetická úspora Tak úsporné. A tak progresivní.

Systém vytápění konstruovaný se zřetelem na maximální energetickou efektivitu jako „Tepelný systém vytápění Kermi x-optimiert“ může své výhody naplno projevit teprve tehdy, když to umožní systém rozvodu tepla. Energeticky úsporné otopné těleso therm-x2 umožňuje uchování vysoké účinnosti moderních kotlů i v tepelných rozvodech. A novátorská technologie x2 jde navíc ještě o jeden rozhodující krok dál: prokazatelně snižuje spotřebu energie při přenosu až o 11 %! Uváží-li člověk, že samotných 75 % potřebné energie v domácnosti spadá na topení, je zjevné, že se obrovský úsporný potenciál objeví právě v této oblasti.

S energeticky šetrným radiátorem therm-x2 se ušetří oproti tradičním deskovým otopným tělesům ročně např. u starších zástavbách přes 6.000 kilowatt hodin. S tímto množstvím energie by bylo možné upéct 6000 koláčů, 15 600 krát se oholit elektrickým strojkem, vyprat 6270 náplní automatických praček nebo 42 let provozovat ledničku… A kdyby 14,5 mil. rodinných domků po celém Německu přešlo na novátorskou technologii x2, bylo by možné ušetřit za rok více než 9 miliard litrů topného oleje! Ročně by tak byla úspora CO2 ve výši 24 miliónů tun.

Tento vysoký potenciál úspor činí z technologie therm-x2 velmi účelný základ progresivního systému vytápění. A umožní vám dosáhnout skvělých výsledků s nízkými náklady. Pro Vás samotné i pro životní prostředí.

Energeticky úsporné otopné těleso roku Tak vynikající. A tak mnohostranné.

Od počátku vyvolávala novátorská technologie x2 rozruch mezi odbornou veřejností i mezi koncovými uživateli. Nyní tento příběh úspěchu pokračuje deskovými otopnými tělesy therm-x2 společnosti Kermi – porota renomované soutěže PLUS X AWARD vyznamenala tuto produktovou řadu za její vynikající parametry cenou PLUS X AWARD 2012 a navíc jí udělila i přídomek „Nejlepší výrobek roku 2012“ za její funkčnost, ekologičnost a kvalitu. Kromě působivé energetické efektivnosti to nebyla jen mnohostranost rodiny therm-x, která porotu obzvlášť ohromila.

Zda tepelná čerpadla, solární kolektory nebo technologie výhřevnosti: energeticky úsporné radiátory therm-x2 jsou v každém případě tou správnou volbou, jedná-li se o příjemný tepelný komfort ve spojení s nejlepším stupněm účinnosti. Dobře se sladí s jakýmkoli zdrojem tepla a již při rozvodu tepla ušetří až 11 % energie. To činí therm-x2 jedním silným komponentem v „systému vytápění Kermi x-optimiert".

Právě tolik ušetříte s tělesy therm-x2

První a celosvětově jedinečné deskové otopné těleso se sériovým prouděním, které šetří až 11 % energie a zárověň se stará o 100% spokojenost.

Videa

Kermi therm-x2 technika

Vyčerpání všech důležitých možných úspor energie je stále častěji absolutní nutností. Z tohoto důvodu jsou tepelná čerpadla, technologie výhřevnosti, solární kolektory atd. budoucností energeticky efektivního zdroje tepla. Výjimečná inovace v oblasti topení Vám nyní poprvé otevírá možnost při rozvodu tepla smysluplně a účinně šetřit energii: therm-x2, celosvětově jedinečné deskové otopné těleso s patentovanou x2-technologií. Optimální pro každý zdroj tepla a při jeho rozvodu šetří dodatečně až 11 % energie. Tímto je řetězec úspory energie perfektně uzavřen.

Kermi therm-x2 v kostce

Rychlý pohled na radiátor. Vysvětlení inovativní x2 technologie Kermi deskových otopných těles.

Kermi therm-x2 Comic